SEO

Presell pages, czym są precle SEO?

precel SEO

Co to jest presell pages?

Z definicji presell pages to strony zawierające krótkie artykuły o określonej tematyce i niewygórowanej jakości. Ich głównym celem jest wsparcie działań SEO przez linkowanie z treści artykułu. Od tekstów preclowych nie wymaga się wartości merytorycznej.
Muszą one spełniać wymagania określonej strony, być poprawne merytorycznie i nie odbiegać od głównego tematu.

Jak napisać tekst preclowy?

Od precli nie wymaga się wiele. W zasadzie wystarczy, że będą one poprawne gramatycznie i ortograficznie oraz zbieżne tematem.

W zależności od miejsca publikacji, musimy zastosować się do wewnętrznych wytycznych danej strony. W zdecydowanej większości przypadków określona jest minimalna długość, maksymalna ilość linków wychodzących z danego artykułu i czasem tematyka.
Poza tym ważne, aby precel zawierał odpowiednie słowa kluczowe.

Linkowanie z precli, dlaczego warto linkować z treści?

Precle pozwalają na wplecenie linków w treści artykułu. Umiejscowienie linków na stronie nie jest bez znaczenia. Linki w treści są ważne i mogą przynieść wymierne korzyści dla strony docelowej.
Linkując z precli musisz zwrócić uwagę na odpowiedni anchor text. W zależności od celu jaki chcemy osiągnąć powinniśmy linkować konkretną frazą kluczową lub czystym linkiem (w formie URL)
O doborze i rodzajach fraz kluczowych możesz przeczytać w artykule:

Jak dobrać słowa kluczowe aby kampania SEO/SEM przyniosła zysk

Linkowanie z frazą zdecydowanie bardziej przyczyni się do poprawy jej pozycji, ale zbyt częste linkowanie w ścisłym dopasowaniu nie wygląda naturalnie, dlatego należy podchodzić do tego ostrożnie.

Czy preclowe blogi są bezpieczne?

Najprostsza odpowiedź to oczywiście: Zależy.
Zależy od kilku czynników:

  • jakość wpisów– oczywiście pamiętam o tym co napisałem kilka linijek wcześniej. Od precli nie wymaga się jakości, ale powinny one być unikalne. Google nie znosi duplikowanej treści.
    Druga kwestia to odpowiednie formatowanie tekstów (nagłówki, listy, strongi, itp.)
  • jakość strony– blogi preclowe to takie same strony jak cała reszta blogów. Tak więc aby linki z nich przychodzące były skuteczniejsze, sama strona powinna być przynajmniej w podstawowym stopniu zoptymalizowana.
  • parametry domeny– nie ma sensu linkować ze słabych domen (chyba, że w celu dywersyfikacji). Warto sprawdzić historię domeny, jej podstawowe parametry i ilość linków przychodzących.
  • ruch na stronie– podstawowym zadaniem presell pages jest pozyskiwanie linków pod SEO, ale jeśli jest taka możliwość, fajnie pozyskać tymi linkami również trochę ruchu. Poza tym jeśli strona ma sensowny ruch organiczny, mamy pewność, że powyższe parametry są na przyzwoitym poziomie.
    Ruch organiczny nie jest wymogiem, ale w sieci jest kilka presell pages z sensownym ruchem, warto to wykorzystać.

Jak na branżę SEO przystało, straszenie filtrami Google jest powszechne…

Dlatego aby artykuł był kompletny, musimy wspomnieć o zagrożeniach płynących z linkowania preclami.
Linkowanie tylko i wyłącznie lub w znacznej przewadze ze stron typu presell pages nie wygląda naturalnie i w tym przypadku nie byłbym zdziwiony z otrzymania filtra. Lecz ta zasada dotyczy każdego źródła linków. Dlatego jak z wszystkim, do linków z precli trzeba podejść z głową i wyczuciem. Kilka linków z precli, zwłaszcza jeśli nie są to spamowe farmy linków na słabych domenach, na pewno nie zaszkodzi.
W dodatku, możemy pozyskać kilka linków z frazą, jeśli nasza strona będzie miała odpowiednią ilość linków z innych źródeł, nic złego się nie stanie.

Reklama
 

 

Reklama

One thought on “Presell pages, czym są precle SEO?

  1. Panie Grzegorzu, dobrze sie Pana czyta i merytorycznie tez jest dobrze. Jestem nowy w temacie dlatego bardzo duzo czytam i zauwazylem, ze niestety wiekszosc artykułów nic nie wnosi poza auto reklama..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *